SAP Activate: 5 золотих правил для впровадження SAP S/4HANA
21.03.2023
SAP ACTIVATE
SAP ERP
SAP S/4HANA пропонує високий рівень гнучкості та можливостей розширення системи, використовуючи вбудовані розширення у рішення системи у середовищі розробки ABAP. Досить часто рішення, які команда впровадження реалізує під час проекту, можуть призвести до збільшення загальної вартості володіння такою системою під час її подальшої експлуатації та наступних оновлень. При впровадженні SAP рекомендує використовувати стандартну функціональність та обмежити використання деяких розширень та спеціальних методів кодування абсолютно критичними випадками, коли потрібна адаптація рішення для підтримки бізнес-цілей.
Компанії, які впроваджують SAP S/4HANA, можуть отримати більшу вигоду від впровадження рішення, яке буде якомога ближче до стандарту. Це дозволяє у подальшому швидше впроваджувати інновації, які пропонує SAP у наступних версіях системи.
Експерти SAP часто називають це хмарним мисленням або збереженням ядра в чистоті . Для допомоги в застосуванні такого підходу, SAP Activate пропонує, так звані, золоті правила впровадження SAP S/4HANA, які надають рекомендації щодо впровадження рішення таким чином, щоб його було легше оновлювати та постійно покращувати.
1. Розвивайте хмарне мислення, дотримуючись відповідності стандартам і гнучкого розгортання, як описано в SAP Activate.
Під це правило підпадають такі дії:
- За можливості, використовуйте стандартні процеси SAP. Одним із ключових принципів впровадження хмарних рішень є наближення до стандартних можливостей програмного забезпечення та повне уникнення або мінімізація налаштування програмного забезпечення. Стандартний підхід у проекті допоможе структурувати інформацію семінарів щодо опису стандартних функціональних можливостей програмного забезпечення SAP, незалежно від того, створюється рішення на основі SAP Best Practices, рівня керування підприємством для SAP S/4HANA, чи використовується SAP-партнерський пакет. Команда проекту починає вибудовувати рішення для компанії з набору попередньо налаштованих процесів, які демонструються бізнес-користувачам, щоб визначити дельта-вимоги до можливостей системи, які буде потім потрібно налаштувати або створити під час впровадження програмного забезпечення.
- Розгортайте своє рішення поступово за допомогою коротких випусків і спринтів. Друга частина першого золотого правила полягає в застосуванні гнучких методів під час розгортання програмного забезпечення. Це дає змогу чітко зосередитись на можливостях, у першу чергу, та надавати доступ до рішення для бізнесу – інформувати бізнес, шляхом поступового розгортання, щоб максимізувати цінність, яку ви отримаєте від рішення.
2. Використовуйте попередньо налаштовані рішення з попередньо визначеними процесами та використовуйте SAP Fiori UX.
Попередньо налаштовані параметри рішення це:
- SAP Best Practices для SAP S/4HANA Cloud та SAP S/4HANA OnPremise
- Enterprise Management Layer для SAP S/4HANA – попередньо налаштований та локалізований шаблон для корпорацій
- SAP-кваліфікований партнерський пакет
- Сучасний інтерфейс SAP Fiori UX
Друге золоте правило йде рука об руку з першим. Його принцип полягає у використанні попередньо налаштованих і готових до використання стандартних бізнес-процесів, тобто виконати прийняття стандартної функціональності, якщо ці процеси підходять для бізнесу. У багатьох випадках це вимагатиме від клієнтів ефективного управління змінами, щоб прийняти новий стандарт, який пропонує система, замість того, щоб ламати процеси системи під поточні процеси компанії. Особливо це стосується бізнес-процесів, які не є унікальними, властивими лише для конкретного клієнта. У цьому випадку є сенс прийняти стандартні процеси та покладатися на SAP для впровадження інновацій. Ось деякі приклади таких процесів:
- Бухгалтерське та фінансове закриття
- Облік активів
- Оформлення замовлення на закупівлю
- Профілактичне обслуговування обладнання
- Аварійне обслуговування
Що до SAP Fiori UX, то для використання інновацій, які SAP вбудовує в програмне забезпечення за допомогою нового інтерфейсу, є можливість відображати як аналітичні дані, так і дані транзакцій на одному екрані, таким чином дозволяючи вам аналізувати ситуацію та оперативно вживати необхідні заходи.
3. Використовуйте сучасні інтеграційні технології
Щоб використовувати сучасні технології інтеграції, дотримуйтеся таких порад:
- Використовуйте публічні API (також відомі як дозволені API).
- Не надавати власний доступ до API, які не є публічними.
- Дотримуйтесь наведених інструкцій SAP Activate для інтеграції.
- Використовуйте функціональні можливості SAP Business Technology Platform (SAP BTP) для хмарної інтеграції.
SAP надає кілька попередньо визначених інтеграційних сценаріїв для інтеграції SAP-to-SAP, як рекомендовані способи інтеграції вашого рішення SAP S/4HANA з іншим програмним забезпеченням SAP у вашому ландшафті, наприклад, SAP SuccessFactors Employee Central або SAP Ariba.
Для інтеграції домашніх систем або систем від інших постачальників SAP рекомендує використовувати можливість хмарної інтеграції SAP, яка доступна з SAP Integration Suite . Це стосується як сценаріїв інтеграції з хмари в хмару, так і з хмари з локальним рішенням.На етапі реалізації ви можете реалізувати інтеграцію за допомогою доступних API на SAP API Business Hub (ви можете дізнатися більше на http://api.sap.com
API є потужним і універсальним засобом для підключення різноманітних і розрізнених програмних програм. API дозволяють широкому спектру непов’язаних програмних продуктів інтегрувати та взаємодіяти з іншим програмним забезпеченням і даними.
Публічні API. Загальнодоступний API відкритий і доступний для використання будь-яким зовнішнім розробником або бізнесом. Підприємство, яке культивує бізнес-стратегію, яка передбачає обмін програмами та даними з іншими компаніями, розробить і запропонує загальнодоступний API. Їх також називають відкритими API або зовнішніми API. Загальнодоступні API зазвичай включають помірну автентифікацію та авторизацію .
Внутрішні API. Внутрішній або приватний API призначений лише для використання на підприємстві для підключення систем і даних у бізнесі. Наприклад, внутрішній API може з’єднати систему розрахунку заробітної плати та кадрову систему організації.
Внутрішні API традиційно забезпечують слабку безпеку й автентифікацію — або взагалі їх не мають — оскільки API призначені для внутрішнього використання, і передбачається, що такі рівні безпеки існують через інші політики.
4. Використовуйте сучасні технології розширення
Щоб використовувати сучасні технології розширення, дотримуйтесь цих порад:
- Розробляти клієнтські паралельні розширення за допомогою SAP BTP.
- Використовуйте ключові користувацькі можливості для розширень без використання кодування.
- Використовуйте розширення розробника, щоб створювати спеціальний код, де це необхідно.
- Уникайте вдосконалення (зміни) серверної частини.
- Не змінюйте оригінальний код SAP.
SAP S/4HANA підтримує широкий спектр можливостей розширення, які дозволяють компаніям пристосовувати рішення до своїх потреб. Рекомендуються такі варіанти розширення:
- Розширення ключових користувачів – дозволяє користувачам адаптувати стандартну функціональність відповідно до своїх вимог без використання будь-яких зовнішніх інструментів. Його можна використовувати як для застосування невеликих змін, наприклад приховування стандартних полів для певних груп користувачів, так і для включення додаткової бізнес-логіки. SAP S/4HANA Cloud пропонує інструменти, які задовольняють різноманітні потреби розширення. Нижче наведено список дій розширення в програмі:
- Змінювати та адаптувати макети і контекст інтерфейсу користувача
- Створення нового інтерфейсу користувача
- Створення настроюваних полів
- Створення власних бізнес-об’єктів
- Створення та розширення форми та шаблонів електронних листів
- Створення спеціальних форм перегляду використовуючи об’єкти CDS
- Виконувати покращення поточних бізнес-процес, налаштовуючи спеціальну бізнес-логіку
- Розширення розробника – цей тип розширення можливий за допомогою інтегрованих інструментів розробки в SAP S/4HANA Cloud та SAP S/4HANA, як повне середовище розробки ABAP у SAP S/4HANA Cloud.
- Кероване розширення за допомогою SAP BTP – цей підхід до розширення використовує SAP BTP (платформа як послуга [PaaS]) для розширення програми за допомогою можливостей, доступних через служби на SAP BTP. Програми, створені на платформі, потім інтегруються з SAP S/4HANA Cloud та SAP S/4HANA та розширюють стандартні функції в багатьох областях. Паралельна розширюваність дозволяє розробляти залежні розширення, розробляти власні користувацькі програми або використовувати наявні програми. Метою є розробка слабко пов’язаних, але повністю інтегрованих розширень. Це дозволяє розширенням виконуватися незалежно від керування роботою та життєвим циклом SAP S/4HANA Cloud. У SAP BTP створюються розширення з найбільш відповідним часом виконання/мовою. Ви можете розробляти такі додатки, як:
- Проксі-додатки
- Зручні програми
- Замінні додатки
- Попередня обробка додатків
- Постобробка додатків
- Аналітичні програми
Програми, розроблені на SAP BTP, використовують такі інтеграційні контексти для інтеграції програми з SAP S/4HANA Cloud і SAP S/4HANA:
- Інтеграція інтерфейсу користувача
- Інтеграція користувача
- Інтеграція правил і робочого процесу
- Інтеграція процесу
- Інтеграція подій
- Інтеграція даних
5. Прозорість щодо відхилень
Застосування стандартних процесів зменшує кількість рішень і зусиль для розробки, адаптації та тестування, що призводить до скорочення часу та менших зусиль в процесі впровадження. У багатьох випадках це баланс між впровадженням рішення, близьким до стандарту, та максимізацією переваг, які організація може отримати від цього рішення.
Зменшення кількості змін у рішенні призводить до чистішого програмного забезпечення, яке легше оновлювати та постійно покращувати, що, в свою чергу, призводить до зниження загальної вартості початкового впровадження та подальших оновлень.
Чисте ядро дозволяє впроваджувати інновації швидше, оскільки система готова використовувати регулярні оновлення , які SAP вносить в систему.
Застосування стандартного програмного забезпечення наражає клієнта на менший ризик, ніж змінений програмний код внесений під час проекту, включаючи потенційні прогалини в безпеці.
Правило 5 передбачає необхідність документувати ключові конфігураційні рішення та будь-які відхилення від золотих правил. Наявність чіткої документації рішень, використаних для розробки, дозволяє клієнтам бути менш залежними від одного системного інтегратора (продавця послуг впровадження SAP) та надає їм вибір на ринку.
Ви можете забезпечити прозорість за допомогою таких методів:
- Чітко задокументуйте будь-які відхилення (зміни) в рамках впровадження; це допоможе компанії замінити їх стандартними можливостями, якщо вони будуть запропоновані в майбутньому.
- Використовуйте стандартні можливості інструментів ALM (Application lifecycle management), такі як SAP Solution Manager або SAP Cloud ALM, для документування рішення.
Використання сучасних технологій, таких як відкриті API для розширення та інтеграції, налаштовує систему на майбутнє, та дозволяє довго користуватися перевагами добре розробленої системи, навіть з розвитком новітніх технологій. Не доведеться додатково інвестувати в перепроектування та перебудову певних частин системи, які використовують старі технології, після того як вони (старі технології) стануть не актуальними.
П’яте правило має на меті гарантувати, що будь-які відхилення від правил 1–4 чітко задокументовані, щоб вони могли бути доступними для компанії під час майбутніх оновлень рішень або застосування системних виправлень сервісним центром. Це правило має кілька цілей, головна з яких — можливість зрозуміти рішення, які були прийняті під час впровадження програмного забезпечення.
Це особливо важливо під час оновлень, які можуть запроваджувати нові можливості, що вимагають перенастроювання існуючих функцій для роботи з новим програмним забезпеченням. Наприклад, нова функціональність, представлена у новій версії , може змінити спосіб роботи програми та може потребувати нової конфігурації. У таких випадках важливий доступ до документації та обґрунтувань конкретних рішень. Це стосується не лише конфігурації, але й інтеграцій і розширень, які були введені в систему.
SAP рекомендує компаніям використовувати такі інструменти ALM, як SAP Solution Manager або SAP Cloud ALM, щоб відстежувати ключові рішення щодо конфігурації, розширень та інтеграції. Інструменти ALM надають можливості для документування рішень щодо потоку процесу, документування обґрунтування проекту та фіксації ключових проектних рішень на майбутнє. Також важливо підтримувати цю документацію в актуальному стані в оновленнях випусків, оскільки система отримує нові функції та оновлюється дизайн.
Литвиненко Артем
Шевченко Тетяна