телефонуйте

38(050) 966-66-66

Пишіть нам

[email protected]

Шість міфів впровадження SAP систем

07.06.2023

SAP ERP

259

Наші переконання керують нашими вчинками. На їх основі ми висловлюємо думки, визначаємо, кого обрати у соратники, а кого помістити до табору противників. Загалом вони визначають нашу реальність. Але що, якщо наші переконання помилкові? У якій реальності тоді ми опиняємось? У тій, у яку самі себе заводимо, і ця реальність не обов’язково найкраще, що ми могли б мати. 

Наша багаторічна практика впровадження SAP систем привела нас до формулювання Шести основних міфів, які включені в організаційне мислення як вірус, не дають організаціям побачити іншу реальність, спробувати її на смак та відчути всі її вигоди та позитивні результати. Ці міфи, як ланцюг, стримують організації, обмежують їх кругозір і можливості тільки довжиною цього ланцюга. Давайте подивимося на них, зрозуміємо, як вони народжуються, і спробуємо розвіяти їх. 

Міф 1: Це Дорого. 

Так, це не дешево. Але… 

Давайте порахуємо витрати на підтримку великої кількості систем. Доречи, одним із показників успішності впровадження SAP є зменшення кількості інформаційних систем, які використовує організація. Тобто, якщо до впровадження було 5 систем а після впровадження стало 3, то це один із суттєвих показників  при впровадженні нової системи.

Давайте додамо витрати на підтримку обладнання та утримання відповідного персоналу, який обслуговує системи.

Давайте також оцінимо ризики, пов’язані зі збоями інтерфейсів, ротацією обслуговуючого персоналу, нестабільністю постачальників окремих рішень, та кількості зусиль «щоб тримати це все разом у робочому стані». А що вже казати про таку “цікаву” вправу під назвою  “знайди причину розбіжностей між системами”. 

І пам’ятаємо  про нервові клітини, які не відновлюються.

Міф 2: Це Не Ефективно.

Пов’язано із попереднім міфом. Які ж вигоди ви отримаєте?

  • Можливість масштабування. Новий регіон або філія з’являються в системі шляхом декількох кліків – і бізнес можна починати!
  • Найкращі світові практики, які втілені в системні рішення. Адже SAP увібрав в себе все це.
  • Стабільна та надійна система, з можливістю отримання новик, покращених, і перспективних інструментів та рішень для подальшого розвитку системи.
  • Точність, достовірність, моментальність та уніфікація даних. Доступ до них, минаючи посередників та маніпуляції.
  • Можливість вибору компанії для підтримки – таких існує достатньо.
  • Довіра інвесторів і партнерів. 
  • Набагато легший процес аудиторських перевірок з якісним результатом на виході.

Доволі суттєві важелі на вагах прийняття рішення про впровадження SAP.

Міф 3: Це Громіздко та Незручно.

Це залежить… Від вашої обізнаності і готовності розвиватися. Як правило, так кажуть ті, хто не хоче вчитися і змінюватись на краще. Це ви? Досвід тих, хто впровадив систему, свідчить, що після її освоєння користувачі починають працювати по-новому: операційні працівники стають аналітиками. 

До того ж, нові інтерфейси Fiori надають можливості налаштування вигляду системи, робочого місця і аналітичних звітів під уподобання та потреби кожного користувача. Будете мати “персоналізований” SAP, в залежності від вашого смаку і вподобань.  

І подумайте про молодь, яка прагне працювати з передовими технологіями і системами. Таким чином, впроваджений і працюючий SAP стає магнітом, який притягує в вашу організацію здатний людський капітал. 

Міф 4: Це Довго.

В такому світі живемо, що хочеться мати все і мати швидко. В принципі всі процеси підкоряються законам природи і час – це її базова складова. Деякі процеси прискорювати взагалі не має сенсу. Наприклад, вагітність ще нікому не вдалося прискорити, навіть і на думку не спадало. 

Проте, наш досвід впровадження SAP говорить, що прискорення можливе без негативних наслідків для результату. Все залежить від команди впровадження та підтримки топ-менеджменту. В Alloy Consulting є практика та напрацьовані методики швидкого впровадження. А також команда, яка допоможе пройти вам шляхом змін із найменшими витратами часу. 

Запорукою успіху є відданість і неухильна воля керівника(цтва) організації, яке має приймати на перший погляд непопулярні організаційні рішення, якщо їх розглядати в короткотерміновій перспективі, і яке має довіряти команді впровадження. Деякі наші проекти, де були створені передумови швидкого впровадження, стартували вже за шість місяців. 

Міф 5: У нас Все інакше і Дуже специфічно.

Ми часто стикаємось з такими заявами, незалежно від галузі, в якій працює клієнтська організація. “Ніхто, ніколи, ніде не мав справу з такою ситуацією, яку маємо ми. Умови нашої діяльності є настільки специфічними, що їх не може підтримувати жодна стандартна система. Нам потрібні персональні кастомізовані рішення”. Інакше висловлюючись, ”самопис”. Насправді?

Вочевидь, так кажуть ті, хто не знає, що це вже колись і десь було. Ще одна причина обирати системи, що увібрали в себе світовий досвід різних країн, індустрій та бізнесів. SAP – це така система.

Міграція на SAP – ще одна можливість перевірити, що можна покращити у вашому бізнесі. Може, ви просто не все знаєте про те, як можна його організувати по-іншому? Специфіка адресується дослідною локальною командою консультантів. Це – Alloy Consulting.

Міф 6: Це не на часі.

Доволі філософське питання. Комусь, на часі одружитися у 18 років, а хтось чекає до 45. Тут порад немає, але є питання, на які ми пропонуємо знайти відповіді нашим клієнтам, і твердження, які стримують креативне і продуктивне  мислення, направлене на майбутнє. Ось деякі з них.

  • Великі проекти і зміни завжди не на часі. Ми не любимо дискомфорту. Але чи можливе життя і розвиток без виходу за межі комфорту? 
  • Зараз є вільний час та людські ресурси, оскільки економіка країни не в найкращому стані. Можна думати про їх використання в проектній діяльності. 
  • Краще полагодити чергові сходи в офісі і радіти цьому чи задуматися про принципові поліпшення?
  • Тільки інвестиції покращують та продовжують бізнес. 
  • Не можна вирішити проблему на тому рівні, на якому її було створено.
  • Тільки вам вирішувати, коли настав час для кардинальних змін. Скільки вартує відкладене рішення про впровадження?

Висновок: Рішення про впровадження SAP непросте, скоріше за все, вам знадобиться допомога в його прийнятті. Рішення потребує стратегічного підходу, розуміння на які витрати ви готові піти заради результату. Відкладати – означає “не лікувати хворобу, що посилюється”, кажучи метафоричною мовою.. Все залежить від ваших амбіцій, погляду на майбутнє, рішучості проводити якісні зміни та покращуватись.

Вирішуйте. Ми готові допомогти.

Максим Крімберг

Коментарі (0)
Додати коментар