телефонуйте

38(050) 966-66-66

Пишіть нам

[email protected]

Цифрономіка. Коли починати впровадження ERP?

27.06.2023

DIGITAL

SAP ERP

181

Ресурси – це те, завдяки чому ми живемо наше життя. Бракує позитивних емоцій, так потрібних для нових досягнень, – зустрічаємося з друзями, йдемо в кіно, читаємо книги, слухаємо музику, у кожного своє. З’явилося почуття голоду – мозок дає нам команду “до холодильнику, до магазину чи кафе”. Не вистачає знань – звертаємось до книг чи гуглимо тему. А що ми робимо, коли не вистачає часу? Куди звертатись за ним? Час – це ресурс, який ніхто не продасть та не подарує. Час – ресурс, який нам надано при народженні і яким ми користуємося, погано чи добре.

Дозволю собі застосувати аналогію: організації подібні до людей у використанні ресурсів. Їх життя теж визначається набором і взаємодією елементів, що їх наповнюють, і час – невідчутний і незворотний – один з головних у цьому наборі. Час дуже суб’єктивний: чому один вирішує створити сім’ю у 18 років, а інший відкладає це до 45? В площині стратегічних рішень, для організації це може залежати від ступеня її «дорослості», тобто кількості років на ринку, розміру, портфеля продуктів, стратегій та планів розвитку, рівня менеджменту, бажання стати лідером у сегменті, тощо.

Однак час — це вигадана субстанція, його не існує. Час говорить про те, КОЛИ ми збираємося використовувати ресурси організації: сьогодні, завтра чи ніколи. Питання «Чи настав час встановлювати ERP систему, наприклад SAP, пов’язаний безпосередньо з іншим питанням «які ресурси ми готові направити на цю ініціативу: люди, гроші, енергія та воля менеджменту». Причому енергія та воля менеджменту, тобто наскільки ви готові йти до кінця, щоб отримати результат – це також потужний організаційний ресурс. Впровадження системи, що покриває всі бізнес-процеси компанії, і, можливо, що їх змінює – це супер важливе стратегічне питання, яке вимагає залучення і генерального директора, і власників, і ради директорів (правління) компанії. Зауважу, що віддавати його на відкуп директору IT, чи головному бухгалтеру, чи фінансовому директору – означає демонструвати некомпетентність у питаннях лідерства, управління, та цифрової трансформації.

Немає “silver bullet”, так званої “срібної кулі”, яка б сказала вам, що настав час впроваджувати ERP систему. Однак, існують питання-підказки, які допоможуть вам в усвідомленні ситуації та ухваленні цього рішення. Ось деякі з них.

  • “Міняти не можна залишити” – поставте кому. Біль в організмі сигналізує свідомості, що щось не так і потрібно щось робити. Болі вашої організації – добрий стимул змінювати ситуацію. А якщо не болить? Тут питання складніше. Це як зуби: якщо не болять, 90% з нас не ходить до стоматолога, хоча всі знаємо, що профілактика здоров’я – це краще за лікування хвороби. Загалом, подумайте чи дійсно у вас все добре на роки вперед з цифровими технологіями підтримки бізнесу і поставте кОму в пропозиції «міняти не можна залишити».
  • Чи маю я вільні ресурси? Деякі відповідають, що, швидше за все, їх немає, особливо в умовах, коли економіка знаходиться не в кращій її формі. По-перше, ресурси – це не даність. Їх можна накопичувати, перерозподіляти та фокусувати, коли є відповідні завдання. По-друге, поки не поставите собі за мету, ресурси будуть прямувати туди, куди легше їх спрямувати, (наприклад, на ремонт сходів  або купівлю нових кавових машин) або куди завжди.
  • Зараз це не часі. Можливо. Однак слід пам’ятати, що тільки інвестиції в бізнес, технології, людей роблять вашу організацію здатною до стійкої і тривалої генерації прибутку – а це основа будь-якого комерційного підприємства. Крім того, можливо саме зараз час, оскільки знижена бізнес-активність вивільняє людські та інші ресурси, які ви можете спрямувати на нові проекти.
  • Можливо, але зачекаємо-подивимося. Згоден, є період, коли ви придивляєтеся, оцінюєте, рахуєте. Головне, щоб це не було приводом нічого не робити. Стратегія «нічого не робити» не годиться в ситуації, коли всі інші щось роблять. Нічого не роблячи, ви гарантовано станете першим, але ззаду.

Альберт Ейнштейн колись сказав (приблизно) таке: не можна вирішити проблему на рівні, на якому її створили. Моє прочитання його висловлювання таке, що ті проблеми в бізнесі, обліку, аналізі, прийнятті рішень і т.д., які у вас виникли при використанні Excel, за допомогою тієї ж програми намагатися вирішити – все одно що пити таблетки від голови, коли у вас виявили геморой. Проблеми збільшуватимуться, а рішення є, і воно знаходиться в зовсім іншій площині. І, до речі, тут теж потрібен лікар, тобто експерт, який знає, що вам запропонувати, і який проведе вас через процес змін.

У нас в компанії Alloy Consulting є інструменти, використовуючи які ми допомагаємо нашим клієнтам усвідомити необхідність впровадження SAP. І ухвалити усвідомлене рішення.

Максим Крімберг

Коментарі (0)
Додати коментар