KPI PARTNERS’ DAY 2024 від КПІ ім. Ігоря Сікорського
05.06.2024
ALLOY
29.05.2024 відбулась подія в університеті “КПІ ім. Ігоря Сікорського”, на яку нас запросили, оскільки університет став партнером SAP University Alliances і ми співпрацюємо у цьому напрямку. Сам захід був присвячений презентації платформи працевлаштування студентів університету як для проходження практики, так і подальшого працевлаштування. До самого заходу питань немає, а от до “платформи” (чому у лапках, буде пояснено далі), виникло багато питать.
Суть цієї розробки – реєстрація всіх студентів університету з однієї сторони, та реєстрація компаній працедавців з іншої. Компанії розміщують вакансії, де вказують необхідний рівень навичок та отримують набір карток студентів, які підходят під запит. Оскільки це платформа, то були надії що це автоматичний процес, але ні, процес ручний. Тобто запит ви, як компанія створюєте, а от відповідь буде сформована в ручному режимі “якнайскоріше”, тобто підбір релевантних карток виконує хтось руками і час цієї обробки в мене, і не тільки в мене, викликав питання, особливо після відповіді “якнайскоріше”. При автоматичному запиті по критеріям платформа каже, що відповідної критеріям картки з 25 тисяч студентів не знайдені, але чому? Який критерій став блокуючим? Цього ви не дізнаєтесь, ці запити обробляються вручну. Тепер давайте порахуємо: в тестовому режимі заявлено 25 тисяч студентів та біля 400 компаній і це тільки для початку. Хай ці 400 компаній формують 3 запити на відкриті позиції, маємо 1200 запитів у місяць. Виходячи з 22 робочих дні в місяці, отримуємодесь 8 хвилин на обробку одного запиту, це при умові 8 годин без обіду та перерв. Щось мені підказує, що це дуже не реальне навантаження на одну людину, телефон якої був розміщений як контактний.
Далі подивимось на саму платформу. Незавжаючи на те, що платформа представлена як працююча, на жаль, по факту, на презентації не було продемонстровано жодного екрану, як це виглядає. Крім екрану реєстрації при вході. Також, не було сказано про критерії, за якими це все працює, крім того, що туди попадають піврічні оцінки студентів.
Тепер щодо технічної реалізації. Ця вся “красота” зроблена на конструкторі сайтів Tilda, а тому адреса сайту https://employmentkpi.tilda.ws/ одразу викликає питання, а чому це не доменна адреса https://www.kpi.ua/ ? Чому обрано конструктор, який навіть по опису призначений для лендінгу сторінок та інтернет магазинів, які мають обмежений асортимент до 100 позицій і не призначений для високого навантаженя? Також питання, чому у якості контактних адресів вказані особисті адреси на gmail та особистий інстаграм, тобто якщо що, то пішла людина, і з нею пішла також і “платформа”?
Ну і сама тільда, яка “типу” ізраїльська компанія, але по факту це російське ПЗ (це як BAS ERP то не 1С). Доречі, одна з компаній запитала про це, та безпеку розміщення даних, на що була отримана відповідь, що сервера в Україні і все дуже безпечно. Ну що можу сказати. Поточний сервер розміщено в США, Ашберн, а не в Україні, як було озвучено. Його айпи адреса 5.181.161.7, а от якщо подивитись хостинг-провайдера то там вже цікавіше RU – ви там у КПІ серйозно?!
Ну тобто російський провайдер виходячи з під санкцій реєструє компанію у США і це називається безпека даних знаходиться під контролем. Ну то що під контролем не сумніваюсь, питання тільки під чиїм.
Так що, на мій погляд, це якісь дитсадок, а не “платформа” провідного вузу країни, який входить у 4% рейтингу світових вузів.
Ну і не знаю, чи запросять нас ще на якісь заходи університету, але це наш погляд на представлену “платформу” і впевненість, що конструктивна критика завжди на краще і слугує розвитку і прогресу.
Підсумок
Ну і ще трохи думок. Як кажуть критика повинна бути не тільки для того, щоб сказати що все погано і де погано, а й запропонувати вирішення проблеми, яка існує. А тому, з нашої сторони, ми можемо запропонувати підійти до вирішення проблеми в цілому. Наприклад, чому б навчальному закладу не впровадити систему S/4HANA? З огляду на те, що університет підключився до начального альянсу SAP, впровадження та підтримка могли б виконуватись студентами та викладачами університету. Так, звісно, на етапі впровадження необхідна допомога, як наша, так і інших компаній, які озвучили бажання допомагати закладу в роботі з альянсом. Така співпраця, як на наш погляд, була б набагато цікавіша для студентів та викладачів, які отримали б реальний досвід ведення проекту та подальшої підтримки. Так, можливо, тут зразу починається історія про “всі гроші світу”, але зважайте на те, що, по-перше, вести облік в 1С не дуже правильна стратегія, по-друге, гроші, але з цим треба працювати і в Україні, як нам відомо, вже є вищі заклади, які цікавляться такими проектами, ну і, по-третє, в світі є достатньо вищих закладів, які працюють, використовуючи систему SAP у своїй роботі. Про це буде наша наступна стаття – про світові вищі навчальні заклади, які працюють з використанням функціоналу SAP у своїй роботі або навчальних програмах.
-
05.09.2022
NEWS
Аналітики IDC прогнозують, що до 2026 року 80% світових постачальників електроенергії використовуватимуть цифрові рішення для залучення клієнтів.