телефонуйте

38(050) 966-66-66

Пишіть нам

[email protected]

SAP Ukraine Partner Meeting – менеджери з продажу та локалізаційна команда, Київ, 19.10.2023

24.10.2023

ALLOY

123

Відбулася партнерська зустріч з локалізаційною командою SAP Україна, де був представлений продукт SAP S/4HANA Public Cloud для України, та розказані його відмінності від систем OnPremise та від SAP S/4HANA Private Cloud. Як на мене, зустріч була продуктивною, тому що одне діло прочитати матеріали про Public Cloud, а інше – отримати чіткі відповіді на деякі питання, які, на жаль, не дуже явно прописані у рекламних та пресейлових матеріалах. Наприклад, наскільки я зрозумів, SAP S/4HANA Public Cloud працює тільки на датацентрах від компанії SAP і не може бути розміщений десь у партнера, таких як  Amazon або Google, на відміну від SAP S/4HANA Private Cloud, який допускає таке розміщення. До зустрічі цієї особливості я ніде,  на жаль,не зустрічав. Як на мене, Юрій Верба стисло, часу було також обмаль, зміг розкрити базові відмінності систем.

Так, це не все, але достатньо для уявлення що і яким клієнтам можна пропонувати і кому підійде SAP S/4HANA Public Cloud, а кому не вистачить його можливостей, тому що ядро системи до якого прагне SAP у системах Public Cloud – це мінімалізм. Тобто, ядро повинно бути  невеликим і тому в ньому залишають основні модулі системи, а все інше виключається, при чому іноді це може бути не дуже приємним, наприклад виробництво виключене із ядра системи Public Cloud. Також там немає функціональності HCM (управління персоналом), вбудованого в систему, а також є ще деякі обмеження. Але, для чого все це створюється? Наскільки я зрозумів, компанія прагне отримати базовий набір процесів для невиробничих компаній, який можна використовувати практично з коробки з мінімальним строком впровадження. Правда, тут є питання до управління персоналом та нарахуваннями зарплати, тому що одне діло – виробництво, яке є не у всіх, а декому достатньо і простого колектора витрат, то от облік персоналу та, особливо, заробітна плата є у всіх компаній і це обмеження в мене викликає, скажімо так, деякий дисонанс. Так, є Success Factor, але це вже не про коробку, та і додаткові витрати. А також із системи випиляний модуль управління бюджетом, ну той що PSM-FM, хоча було сказано, що для компаній із США та Канади він доступний і взагалі, якщо буде запит на якусь відсутню функціональність, то в перспективі, це може бути додано.

Тепер щодо  набору функціоналу. На поточний час система SAP S/4HANA Public Cloud для України має 163 локалізованих процесів для налаштування, точніше для розгортання у клієнта. Поки що є деякі проблеми із звітністю, але команда локалізації працює над цим і це незабаром повинно з’явитися.  Загально перелік напрямів, які увійшли до локалізації, перераховано на схемі нижче.

Локалізація SAP Cloude Public для України

Кількість локалізованих бізнес процесів для кожної функціональності відображено на наступній схемі. Яка бачимо, найбільша кількість процесів локалізовано у функціональності  фінансів – 88 процесів. Ці процеси включають в себе також облік ПДВ та обмін електронними документами. 

Команда локалізації працює і тому з часом кількість локалізованих процесів буде збільшуватись.

Кількість локалізованих бізнес процесів для кожної функціональності відображено на наступній схемі. Яка бачимо, найбільша кількість процесів локалізовано у функціональності фінансів - 88 процесів. Ці процеси включають в себе також облік ПДВ та обмін електронними документами. 

Команда локалізації працює і тому з часом кількість локалізованих процесів буде збільшуватись.

При відборі процесів на поточний час було сказано, що на погляд команди локалізації, обраних процесів достатньо для автоматизації  практично 99 відсотків не виробничих компаній. Але поки що SAP з коробки я не бачив, але почекаємо, сподіваємось на якісний результат, хоча на моїй пам’яті, різні модельні компанії та спроби їх відтворити, тобто фактично отримати цю коробку, виконувались не один раз, хоч і не на такому рівні. Як там казав один персонаж, ну поживемо, побачимо.

Наступні декілька зустрічей, плануються відбутися з періодичністю раз на місяць і на них будет розглянуто вже деякі тонкощі локалізацій. Наприклад, наступна зустріч планується бути по темі обліку ПДВ, можливо будуть і додаткові теми, запропоновані  партнерами.

Коментарі (0)
Додати коментар
Схожі публікації
 • 05.07.2023

  ALLOY

  SAP Ukraine Partner Meeting
  Ми раді поділитися новиною про зустріч SAP-партнерів у Києві, яка є важливою віхою як перша зустріч віч-на-віч за досить довгий час, незважаючи на виклики, пов’язані з пандемією CO[...]
 • 15.09.2023

  ALLOY

  SAP Ukraine Partner Meeting II
  14 вересня 2023 року відбулась друга зустріч партнерів SAP та SAP Україна. Гарна можливість обговорити тенденції, дізнатися нове, звірити годинники.