телефонуйте

38(050) 966-66-66

Пишіть нам

[email protected]

Смаколики SAP S/4HANA. Загальне

07.09.2023

S/4HANA

162

Ми розпочинаємо цикл статей про новітню версію SAP простою мовою. Сподіваємось, ці статті будуть цікаві тим, хто вже працює з SAP і постійно чує про необхідність міграції, або хто вже почав процес міграції. Чому міграція з SAP ERP на SAP S/4HANA неминуча – це інша розмова, зараз нам здається дуже важливо описати простими словами та прикладами те, що дасть SAP S/4HANA користувачу, керівнику середньої ланки, тим хто впливає на прийняття рішення і хто не дуже «технічний» спеціаліст, якого не дуже цікавлять супер можливості нової бази даних та обчислень у оперативній пам’яті.

Так, зрозуміло на побутовому рівні, що нова версія будь якої системи – це і удосконалені системи захисту даних, і підвищення швидкодії, і нові аналітичні можливості, і наближення до сучасних інтерфейсів взаємодії з користувачем на будь яких сучасних пристроях. І також зрозуміло, що нова версія, скоріше за все, збереже напрацьовані бізнес операції, а можливо навіть і вдосконалить їх. Але що цікавого є для мене – пересічного користувача? От на це питання ми спробуємо відповісти.

Основою для написання статей ми обрали Simplification List for SAP S/4HANA 2021. Це збірка змін, спрощень та нововведень на 1178 сторінок. Загальний список спрощень для SAP S/4HANA може здатися досить довгим. Однак не всі вони вплинуть на вашу систему. Для визначення переліку спрощень персонально для вашої компанії є готовий інструмент – The SAP Readiness Check for SAP S/4HANA (Перевірка готовності поточної системи SAP до переходу на SAP S/4HANA), який створює спеціальний список спрощень для клієнта на основі використання та конфігурації клієнтської системи.

Перший важливий месседж – SAP S/4HANA хоч і вважається новою версією SAP ERP, але, насправді, це новий продукт: «SAP S/4HANA пропонує значні спрощення та інновації , щоб допомогти компаніям працювати просто та ефективно в цифровій економіці». Тобто це новий світ і новий підхід в обробці даних. Ті, хто хоч раз спробував змінити докорінно, або в базових речах, будь-яку систему, яка за багато років обросла різними функціями і зручностями, розуміє наскільки це має бути складний та ювелірний процес. Для користувачів це виглядає як перехід з системи А на систему А++, але насправді під цим переходом ховається повна трансформація такої системи. За багато років розвитку та вдосконалення SAP ERP, накопичилось багато надбудов та складних архітектурних рішень, можливо десь дублюючих одне одного, десь ускладнюючих їх, а десь і тимчасових і не оптимальних. При побудові нової системи був обраний шлях спрощення – «вибрати одну структуру даних, архітектуру та один процес і вже з ним, рухатись вперед. Тільки так ми можемо підготувати рішення до більшої простоти та швидших інноваційних циклів». Але, звичайно, базуючись на кращому, що вже є в системі – тобто це не є нова система, написана з нуля.

Другий важливий момент – перехід на нову SAP S/4HANA неминуче спричинить процес аналізу та спрощення ваших власних розробок. Спрощення ваших власних розширень піде на користь загальному спрощенню вашої системи. Щоб полегшити цей процес, SAP пропонує інструменти аналізу користувацького коду в контексті цих змін. На виході – ваші розробки, які життєво необхідні вашій компанії залишаться працювати, але будуть проаналізовані і удосконалені.

Третій загальний момент це суттєве зменшення транзакцій, і серед них будуть і ті якими ви користуєтесь. Деякі транзакції перестануть працювати тому що змінилась логіка обробки операції, деякі були видалені в межах процесу спрощення – і їх замінила одна універсальна транзакція, а деякі транзакції будуть замінені на зовсім інші варіанти роботи – на роботу через плитки нового інтерфейсу Fiori. Звичайно, зміни, яких  зазнав список транзакцій, тісно пов’язані зі змінами технічного характеру – як наприклад, виконане потужне скорочення числа таблиць бази даних. Але для користувача ці зміни невидимі, на відміну від переліку користувацьких транзакцій, яких стало менше.

В цьому циклі статей, ми торкнемось тих нововведень, які зацікавили нас і які можуть відповісти на питання, «що є такого в цій SAP S/4HANA?». Але потрібно пам’ятати, що поточна версія системи SAP ECC 6.0 буде підтримуватись компанією SAP до 2027 року, а тому незалежно від того отримаєте ви позитивні відповіді на свої питання чи ні, переходити на нову версію системи раніше чи пізніше все одно доведеться. До речі, з нашої точки зору, це потрібно починати якнайраніше, тому що розбіжності між системами SAP ECC тв SAP S/4HANA, чим далі тим більше наростають, що іноді ускладнює перехід на SAP S/4HANA. Так це не відносилось до перших версій SAP S/4HANA, але зараз, коли фінансова та логістичні компоненти системи більш-менш стабілізовані, відтерміновувати перехід не має сенсу.

Коментарі (0)
Додати коментар
Схожі публікації