телефонуйте

38(050) 966-66-66

Пишіть нам

[email protected]

SAP засмучує німецьких клієнтів збоєм хмарних сервісів

09.10.2024

ALLOY

SAP CLOUD

62

Після короткого замикання продукти SAP були тимчасово недоступні для деяких клієнтів. Ця подія виявила слабкість розміщення даних у віртуальному світі.

Оригінал статті:  (www.handelsblatt.com)

Дюссельдорф, коротке замикання з наслідками: після збою в німецькому центрі обробки даних на минулих вихідних, багато хмарних служб SAP були недоступні. Згідно з інформацією Handelsblatt, додатки, які компанії використовують для контролю бізнес-процесів, таких як облік, закупівлі та управління запасами, були недоступні для деяких клієнтів протягом кількох годин.

SAP повідомила клієнтів електронною поштою в суботу про «частковий збій» у центрі обробки даних St. Leon-Rot поблизу штаб-квартири у Вальдорфі. Особливо постраждав від цього основний продукт S/4HANA, збої тривали до дванадцяти годин. У деяких колах працівників компанії, це сприймається як «велика справа».

Виробник програмного забезпечення також повідомив про збої і в інших рішеннях, таких як управління людськими ресурсами та управління взаємовідносинами з клієнтами. Це можна побачити на веб-сайті, де компанія відображає статус своїх хмарних продуктів практично в реальному часі.

На запитання Handelsblatt SAP пояснила збій тим, що коротке замикання сталося «під час робіт з технічного обслуговування систем аварійного живлення» в центрах обробки даних. Саме блоки, які мають забезпечувати постачання у разі виникнення вузьких місць в електромережі – часто це потужні дизельні двигуни – спричинили проблему.

За словами SAP, проблема була вирішена, і служби знову працюють. Однак інцидент, швидше за все, знову порушить питання про надійність хмари в багатьох компаніях – адже клієнти відмовляються від контролю над своїми даними, коли користуються послугами центрів обробки даних ІТ-компаній. А тому німецькомовна організація клієнтів SAP – DSAG вимагає роз’яснень стосовно інциденту: «Ми очікуємо, що SAP проаналізує цю ситуацію, прозоро повідомить результати та гарантує, що подібних збоїв у майбутньому більше не буде», — сказав технічний директор Томас Хенцлер.

Постійні збої в роботі хмарних сервісів

Щоб створити довіру серед клієнтів, хмарні провайдери обіцяють високу надійність. Це записано в контрактах, так званих угодах про рівень обслуговування (SLA). Відповідно до галузевих джерел, німецький лідер ринку SAP має стандартний рівень доступності 99,7 відсотка. 

Це означає: дозволені перебої на максимум шість з половиною годин протягом кварталу – якщо вони перевищують це значення, тоді компанії провайдеру сервісів потрібно компенсувати клієнтам такі простої. 

Хоча фактично, багато хмарних сервісів, насправді, надійніші, ніж ІТ, якими керують самі компанії, але все ж таки ще є проблеми. В опитуванні ІТ-асоціації Bitkom 39 відсотків компаній повідомляють про окремі перебої в роботі за останні дванадцять місяців. Тому технічний директор DSAG Хенцлер каже: «Ми спостерігаємо, що у роботі хмарних додатків регулярно виникають збої — не лише в SAP, але й у інших постачальників».

Прикладів безліч. Наприклад, у січні 2023 року в усьому світі сталися збої в роботі таких служб Microsoft, як Outlook і Teams, і працівникам інформаційних технологій довелося обходитися без електронних листів і відеоконференцій. Ще більш серйозні наслідки мала аварія в центрі обробки даних лідера ринку Amazon Web Services (AWS) через кілька місяців: численні програми та веб-сайти, які використовували цю інфраструктуру, були недоступні годинами.

Кожен із цих інцидентів є нагадуванням про те, що віртуальний світ хмари працює на фізичній інфраструктурі, а тому є вразливим до збоїв пристроїв, відключень електроенергії та неправильних оновлень. Хмарні провайдери повинні навчитися справлятися з цим.

SAP має пояснити, як це могло статися

SAP каже, що знову тримає ситуацію під контролем. Компанія повідомила: «Причину помилки тепер чітко встановлено, і вжито заходів, щоб запобігти повторенню інциденту».

Однак, з точки зору DSAG, виникає питання, чи можна було уникнути невдачі. Зазвичай існує механізм безпеки, який називається режимом доступності, пояснив член правління DSAG Хенцлер: якщо центр обробки даних виходить з ладу, інше місце бере на себе роботу. «Зважаючи на останній збій, SAP має пояснити, як це могло статися». Тим більше, що це не перший випадок, коли проблеми виникають у виробника програмного забезпечення, який запізнився з інвестиціями в хмарні продукти. У 2019 і 2020 роках HR-платформа Success Factors зазнавала «тривалих збоїв», як визнало керівництво, і згодом керівництво виправило ситуацію. DSAG також вимагає безпечної та безперебійної роботи поточного покоління продуктів. Технічний директор DSAG Хенцлер сказав: «Особливо для виробничих компаній абсолютно необхідно, щоб хмарні рішення були надійно доступні 24 години та сім днів на тиждень, особливо якщо вони діють на міжнародному рівні».

А що по Україні?

Ми теж не відстаємо від лідерів ринку, та маємо проблеми з хмарними сервісами. Декілька місяців назад, наприклад, було пошкоджено хмарні сервіси провайдера, який надає послуги державній компанії «НАК Нафтогаз». Десь біля двох діб система S/4HANA була недоступною. Про деталі писати не буду, але тільки тупість тих хто зламав провайдера хмари, скажемо так, врятувала продуктивну систему компанії від втрати даних. Так що хмари хмарами, але завжди є проблема персоналу, коли компанії балансують на межі – візьмемо персонал подешевше, але так щоб справлявся. Але іноді виходить, що зі «справлявся» є проблеми і тоді це, автоматично, переноситься на всіх клієнтів хмарного провайдера. Доречі, не чув якось про компенсації і як їх вимірюють, бо іноді втрата доступу до систем може призвести до втрати бізнесу і як це може бути компенсовано? Складне питання.

Коментарі (0)
Додати коментар
Схожі публікації