телефонуйте

38(050) 966-66-66

Пишіть нам

[email protected]

Що таке GROW with SAP?

08.11.2023

S/4HANA

SAP CLOUD

129

GROW with SAP Powered by SAP S/4HANA Public Cloud

Продовжуючи про техніки впровадження нових версій SAP розглянемо трохи іншу технологію розгортання системи, а саме GROW with SAP. Ця технологія перекликається з RISE with SAP але призначена трохи для інших компаній, які розглядають перехід у хмари. Так це технологія, як і RISE, теж призначена для тих хто вирішив перейти до використання хмарного SAP та намагаються з’ясувати, як це зробити.

GROW with SAP, доволі новий підхід який був оголошений в березні 2023 року. Цей комерційний пакет спрямований на те, щоб допомогти компаніям скористатися перевагами хмарної ERP-системи за короткий час та успішно впровадити систему завдяки використанню трьох складових: 

 • Послуги, 
 • Рішення, 
 • Навчальні ресурси.

GROW with SAP базується на SAP S/4HANA Cloud Public Edition, загальнодоступній версії, яка використовує штучний інтелект (ШІ) і 50 років найкращих галузевих практик для забезпечення швидкого розгортання та гнучкості. GROW with SAP пропонує попередньо налаштований пакет ресурсів, який дозволяє компаніям використовувати інструменти, методології та послуги, щоб допомогти їм розпочати роботу протягом чотирьох-восьми тижнів. 

Багатьом компаніям може бути цікаво, що саме робить GROW with SAP, щоб допомогти їм адаптувати хмарне ERP і покращити свій бізнес, і чи це правильний шлях для них. Давайте вивчимо деталі, щоб краще зрозуміти GROW із SAP.

Доречі, SAP S/4HANA Cloud Public також вже підготовлено і доступне для України. На даний момент це рішення активно розвивається. В загальному вигляді, ця технологія повинна надати користувачам так званий “SAP з коробки”, тобто надати максимально налаштоване середовище для роботи згідно законодавства України. На жаль, на поточний момент, до складу рішення для України не включено управління персоналом та розрахунок заробітної плати, а тому, на наш погляд, “коробка” поки що закриває всі потреби. Також, як нам здається, над ціновим підходом саме для ринку України ще треба попрацювати, щоб конкурувати з поточними системами, які використовуються в країні, навіть у світлі законопроектів 8087 та 10186. З іншого боку, як свідчить практичний досвід, чим більше компаній в країні обирають рішення SAP, тим стрімкіше компанія SAP реагує на адаптацію своїх рішень до законодавства країни, а тому більше клієнтів – більше гнучкості у IT-рішеннях.

Для кого GROW with SAP?

GROW with SAP розроблено з акцентом на нові компанії, які переходять у хмару. Основною цільовою аудиторією є малі та середні компанії, з перспективою до масштабування. Багато компаній звернулися б до GROW with SAP, оскільки поточні рішення, які вони використовують, більше не відповідають їхнім вимогам щодо розширення свого бізнесу. Ця пропозиція призначена для компаній, які є новачками у світі ERP або хмарних рішень. Це компанії, які можуть перейти на роботу з хмарним SAP за допомогою простих та передбачуваних підходів для швидкого та адекватного впровадження нової системи.

Це відрізняється від RISE with SAP, який націлений і підтримує клієнтів SAP, які переміщують вже існуючі системи в хмару — підхід, відомий як реалізація системи на зрілих підприємствах. Ті, хто обирає RISE with SAP, шукають прогнозованої подорожі, переходячи до хмари з активами, які вони вже мають. Це більш адаптований процес, який надає повний пакет послуг для великих або складних вимог.

Меншим компаніям часто важко втриматись у галузі, якщо вони не мають таких же ресурсів, як великі організації. Хмарна ERP робить складні технології доступними для компаній малого та середнього бізнесу, даючи їм шанс конкурувати та працювати як велика компанія. Якщо додати рішення GROW with SAP, то ці невеликі компанії можуть швидко вирішувати короткострокові проблеми та з часом масштабувати та розвивати свій бізнес.

GROW with SAP дозволяє компаніям досягати наступних цілей: 

 • Прискорення зростання компанії 
 • Краща адаптивність до постійних економічних, нормативних та галузевих змін 
 • Зниження витрат підприємства 
 • Заміна застарілих систем, які перешкоджають досягненню поточних бізнес-цілей

Базове та преміум видання

GROW with SAP пропонує дві версії: базову та преміум.

 • Базове видання орієнтоване на клієнтів, яким потрібен мінімум. Це компанії, які можуть бути економними, мати менші вимоги або походити з економіки, що розвивається. Цей варіант має лише базові фінансові можливості. 
 • Преміальне видання пропонує більше можливостей за додаткову плату, з розширеним доступом до фінансових рішень, таких як управління готівкою, управління дебіторською заборгованістю та розширене фінансове закриття.

Примітка: SAP також створила версію «GROW with SAP for scaleups». Це рішення створено спеціально для швидкозростаючих компаній, які хочуть швидко вийти на IPO або вийти на міжнародний рівень. Тут основна увага приділяється масштабованості та швидкості. Перші основні процеси можуть бути реалізовані протягом чотирьох тижнів. Нові клієнти, продукти та ринки можна додавати крок за кроком без збільшення складності впровадження системи.

GROW with SAP побудовано на SAP S/4HANA Public Cloud  і включає SAP Business Technology Platform (SAP BTP). Ліцензування для SAP GROW базується на повних еквівалентах користувача (FUE – Full User Equivalents). Тут FUE відповідає фактичній кількості користувачів, яким дозволено доступ до певних рішень у хмарі S/4HANA.  Оренда ліцензії завжди включає як програми, так і базову керовану ІТ-інфраструктуру. Розглянемо основні компоненти GROW with SAP.

SAP S/4HANA Cloud, публічна версія (Public Cloud)

SAP S/4HANA Public Cloud, публічна версія, є масштабованою, що дозволяє клієнтам швидко адаптуватися до потреб бізнесу, не ускладнюючи процес. Рішення працює з використанням найкращих галузевих практик і підтримує попередньо налаштовані процеси, які допомагають прискорити процес впровадження. SAP S/4HANA Public Cloud включає в себе процеси в таких сферах, як фінанси, продажі, ланцюги постачання, а також закупівлі. Оскільки рішення є програмним забезпеченням як послугою, системи постійно оновлюються, тому вони завжди залишаються актуальними. SAP S/4HANA Public Cloud також включає вбудовані функції безпеки. Фізично серверні потужності які надаються, знаходяться в хмарі компанії SAP

SAP BTP

SAP S/4HANA Public Cloud, працює на платформі SAP BTP, що дозволяє розробникам створювати, інтегрувати та співпрацювати один з одним. SAP BTP — це нова інноваційна платформа, яка покращує бізнес-процеси та функції за рахунок синергії даних і аналітики, штучного інтелекту, розробки додатків, автоматизації та інтеграції. Він зручний для початківців і просунутих розробників, оскільки пропонує процеси автоматизації з низьким рівнем програмування або зовсім без кодування. Розробники можуть швидко створювати програми та бізнес-сайти, а також інтегрувати бізнес-дані в системи SAP і сторонніх виробників, використовуючи готові компоненти, конектори та бізнес-контент.

GROW with SAP переваги

Клієнти отримують переваги від різноманітних функцій, які пропонує GROW with SAP.

 • Ефективність – Клієнти економлять час завдяки допомозі керованих штучним інтелектом ботів і інструментів з мінімальним рівнем програмування, або зовсім без написання коду для автоматизації та оптимізації бізнес-процесів. Багатьом компаніям середнього сегменту бракує потужної ІТ-підтримки, тому GROW with SAP є привабливим для цих клієнтів, оскільки він надає оптимізовані процеси та інструменти, які не потребують допомоги ІТ-експертів. Тоді компанії можуть переключити свою увагу на роботу, спрямовану на подальше прискорення свого бізнесу, а не налаштування IT-системи.
 • Навчання GROW with SAP надає клієнтам доступ до спільноти SAP, яка пропонує користувачам програмного забезпечення, розробникам, консультантам, наставникам і студентам місце для обміну ідеями, навчання та спілкування один з одним. Спільнота SAP — це простір для отримання знань про конкретні теми, бізнес-тенденції, події тощо. Клієнти можуть публікувати статті в блозі, отримувати інформацію від експертів, ставити запитання та співпрацювати з учасниками.
  • Іншим навчальним аспектом GROW with SAP є можливість доступу до технічних тренінгів на сайті SAP Learning. Пропозиції SAP Learning включають рольові та галузеві ресурси, які допомагають користувачам розвивати свої навички роботи в хмарі. Клієнти можуть ознайомитися з конкретними темами та рішеннями, навчальними подорожами SAP і пропозиціями сертифікації.
 • Оптимізоване впровадженняGROW with SAP використовує методологію SAP Activate, яка використовується для управління впровадженням під час активації SAP S/4HANA Public Cloud. SAP Activate — це інноваційній підхід до впровадження як до послуги, яка допомагає клієнтам розгортати та розширювати можливості пропонованого рішення. Методологія складається з шести етапів — відкриття, підготовки, дослідження, реалізації, розгортання та запуску — щоб допомогти досягти належних стандартів впровадження. SAP Activate включає вже існуючий вміст для впровадження готових до запуску бізнес-процесів. Він також містить найкращі практики для клієнтів щодо зменшення ризиків, прискорення часу впровадження та зменшення витрат на впровадження та після впровадження. Інтегровані інструменти допомагають клієнтам конфігурувати, керувати системою та проектами, мігрувати, тестувати, розширювати рішення та інтегрувати бізнес-дані в системи SAP і системи сторонніх виробників,. 

Пакет GROW також включає деякі служби прискореної активації бізнес-процесів. Партнери SAP використовують їх для реалізації попередньо налаштованих процесів, досягнення цілей проекту та створення додаткової вартості в найкоротші терміни.

Чим відрізняються пакет RISE with SAP від пакету GROW with SAP? 

GROW with SAP та RISE with SAP — це комерційні технології та пакети послуг, розроблені, щоб допомогти компаніям перейти до хмари S/4HANA. Однак GROW більше зосереджується на нових клієнтах, а RISE — на існуючих. Відповідно, RISE пропонує ряд додаткових послуг, пов’язаних з міграцією та трансформацією існуючих систем SAP. Сервіси GROW, з іншого боку, розроблені для підходу з нуля. Інша відмінність: з RISE ви можете використовувати приватну  хмару не тільки від SAP а й наприклад від компаній Google, Amazon або Microsoft, тоді як GROW зараз неминуче потрапляє тільки в публічну хмару від компанії SAP.

Висновок

GROW with SAP особливо привабливий для нових клієнтів SAP, які не потребують налаштувань, які хочуть швидко запровадити високоякісну хмарну ERP-систему. Ця цільова група, зокрема, отримує переваги від численних попередньо визначених передових практик, які SAP GROW надає для різних галузей. Крім того, включена хмара ERP забезпечує практично необмежену масштабованість. Таким чином, компанії можуть розвиватися без обмежень, але без значного збільшення складності своїх бізнес-процесів і управління. Завдяки інтегрованій інноваційній платформі (SAP BTP) організації також завжди залишаються гнучкими, оскільки розробники можуть швидко та гнучко відображати мінливі вимоги. 

Ще однією перевагою є перевірена методологія впровадження, яка забезпечує дуже швидке та економічно ефективне впровадження без позапланових інцидентів. Під час подальшої роботи компанії також отримують переваги від моделі SaaS – передбачувані та прозорі витрати, високий рівень безпеки, безперебійність роботи, гарантія безперервності бізнесу та розвантаження внутрішніх ІТ-ресурсів.

Одним із недоліків є те, що SAP with GROW надає лише публічну хмарну версію S/4HANA, яка включає в себе високостандартизовані процеси і тому навряд чи це підходить для компаній, які або працюють у нішевих сферах, мають дуже специфічні процеси або підпадають під надзвичайні законодавчі норми. Крім того, наразі поки незрозуміло, чи можна реалізувати подальший перехід від SAP with GROW до приватної чи власної локальної хмари.

Як ми сподіваємось, поточним представленням рішення GROW with SAP, справа не закінчиться і колекція пропозицій, саме в цьому сегменті рішень, буде збільшуватися.

Примітка: Використані матеріали: https://blog.sap-press.com/what-is-grow-with-sap, автора Елісон Глюк (Alyson Gluck) яка є координатором з маркетингу в SAP PRESS, де вона працює з авторами-експертами для просування їхніх публікацій.

Коментарі (0)
Додати коментар
Схожі публікації
 • Business transformation as a service

  02.11.2023

  S/4HANA

  SAP CLOUD

  Що таке RISE with SAP?
  На початку 2021 року SAP анонсувала новий продукт під назвою RISE with SAP. Що це за рішення та що воно означає для поточних власників ліцензій SAP?