телефонуйте

38(050) 966-66-66

Пишіть нам

[email protected]

Що таке RISE with SAP?

02.11.2023

S/4HANA

SAP CLOUD

149

Business transformation as a service

На початку 2021 року SAP анонсувала новий продукт під назвою RISE with SAP. Що це за рішення та що воно означає для поточних власників ліцензій SAP?

RISE with SAP не є новим продуктом, яким, наприклад, був SAP HANA, коли він був представлений у 2011 році. Замість того, щоб створювати набір нових функцій, RISE with SAP описується як набір існуючих активів SAP, які об’єднані та представлені клієнтам як комплексна послуга трансформації бізнесу (business-transformation-as-a-service).

У той день коли громадськості було оголошено про RISE with SAP, в SAP Community та SAP News було опубліковано декілька офіційних дописів у блогах, в яких було викладено деякі з його ключових функцій та було викладено обґрунтування походження продукту. Проте, незважаючи на те, скільки відповідей він надав, з’явилося більше запитань про його призначення. Давайте спробуємо краще зрозуміти, що таке RISE with SAP.

Основа RISE with SAP 

RISE with SAP допомагає компаніям розпочати роботу з хмарними рішеннями SAP та прискорює впровадження хмари, оскільки позбавляє майбутніх клієнтів невизначеності у частині купівлі ліцензій, тобто які ліцензії на які продукти, необхідні, та скільки ліцензій необхідно при плануванні переходу  підприємства на хмарні рішення від SAP. Це рішення надає клієнтам усі необхідні інструменти для планування впровадження системи. Рішення охоплює шість ключових сфер бізнесу, які було обрано для RISE with SAP після аналізу клієнтських тенденцій та проведеного  внутрішнього аналізу продуктів SAP.

SAP має довгу історію впровадження простіших і ефективніших робочих процесів у своїх продуктах; наприклад, списки спрощення, що входять до кожного випуску SAP S/4HANA, або ідея єдиного джерела фінансової правди для бухгалтерів і контролерів при формуванні звітності. RISE with SAP здобуває  натхнення з цих ідей і представляє себе в наборі «одиниць», визначених як:

 • Одна пропозиція: Набір пакету продуктів за єдиною ціною.
 • Один контракт: Можливість керувати SLA, різними операціями та управлінням пакетами програм без підписання контрактів окремо для кожного продукту.

RISE with SAP

Це особливо вигідно для компаній з невеликими ІТ-відділами, технічним досвідом або бюджетом, які хочуть перейти на SAP, не порушуючи існуючі системи. Ідея полягає в тому, що впровадження є більш гнучким і пристосованим до конкретних потреб компанії.

Рішення включені в RISE with SAP

Ті, хто придбає ліцензію RISE with SAP, отримають доступ до рішень, інструментів і послуг у наступних областях:

SAP S/4HANA Cloud Suite

SAP S/4HANA — це флагманський пакет корпоративного планування ресурсів SAP, а SAP S/4HANA Cloud — це версія S/4HANA для компаній, які хочуть перейти на використання хмарних рішень. У цей пакет входить набір бізнес-рішень, які охоплюють фінанси, ланцюги постачання та управління взаємовідносинами з постачальниками, продажі та науково-дослідні розробки. Рішення працює на базі SAP HANA, яка надає бізнес-статистику та аналітику в реальному часі. Надалі планується додавання ще більше опцій, які будуть входити у хмарну версію продукту.

Розміщення системи

Оскільки SAP S/4HANA Cloud працює в хмарі, клієнтам потрібно вибрати провайдера, у якого буде розміщена система. У той час як SAP пропонує клієнтам можливість запускати рішення на серверах SAP, ряд світових компаній провайдерів також пропонують можливість розміщення хмарного рішення SAP S/4HANA. Історично це Amazon Web Services (AWS), Microsoft Azure, Google Cloud і Alibaba Cloud.

SAP Business Network Starter Pack

SAP Business Network Starter Pack — це попередньо налаштований набір функціональних можливостей, який реалізує процес «від джерела до оплати». Пакет допомагає користувачам легко знаходити та кваліфікувати постачальників, керувати запасами, відстежувати активи в дорозі, підвищувати прозорість взаємовідносин із клієнтами за допомогою підтримки, об’єднувати процеси управління активами та обслуговування, надавати ефективну аналітику тощо.

Кредити на використання SAP BTP

Оскільки кожен бізнес різний, SAP надає власникам ліцензій SAP with RISE кредити на хмару для використання в різних областях SAP Business Technology Platform (SAP BTP), а не надає набір попередньо визначених інструментів.

SAP BTP — це платформа як послуга, орієнтована на інтелектуальне підприємство. SAP BTP складається з чотирьох стовпів і включає всі функції, які були частиною бренду SAP Cloud Platform. Стовпи зосереджені на:

 • Аналітика, 
 • Розробка додатків та інтеграція з рішеннями, що не належать до SAP.
 • База даних і система управління даними.
 • Інтелектуальні технології

Є тисячі варіантів вибору для витрачання наданих кредитів, від інтеграції SAP S/4HANA (включаючи понад 2000 готових інтеграцій) до керування базами даних, використання SAP Intelligent Robotic Process Automation (SAP Intelligent RPA) та інших інструментів аналітики. Додаткову інформацію про програму хмарних кредитів можна знайти на сайті RISE with SAP (https://www.sap.com/products/erp/rise/cloud-credits.html).

Інтелектуальні бізнес-процеси

Існує сім ключових компонентів можливостей аналізу бізнес-процесів RISE with SAP. Нижче наведено трохи про кожен варіант.

 • Компонент аналізу дозволяє дослідникам даних глибоко зануритися в системні дані, щоб побачити, що працює добре, а що ні, зрозуміти, як користувачі працюють у системі тощо.
 • Компонент проектування та моделювання дозволяє користувачам використовувати наявні бізнес-дані для створення та запуску бізнес-симуляцій, щоб побачити, що з них принесе найкращий результат.
 • Компонент покращення надає способи підвищення ефективності за допомогою штучного інтелекту, автоматизації без коду та більш просунутих інструментів автоматизації процесів, таких як SAP Intelligent RPA.
 • Компонент розгортання та управління зосереджується на управлінні процесами та керуванні для кінцевих користувачів, а також дозволяє співпрацювати та розгортати ключову документацію для всіх користувачів з одного джерела.
 • Компонент моніторингу стежить за продуктивністю рішення та забезпечує безперебійну роботу.
 • Компонент «Home Base» моделювання та керування, пов’язаний із компонентом розгортання та керування, надаючи відділам область керування для спільної роботи та перегляду основних процесів.
 • Компонент оцінювання показує, як бізнес порівнюється з узагальненою галузевою інформацією, наданою SAP, щоб забезпечити конкретний порівняльний аналіз і рекомендації щодо того, де можна покращити свої бізнес-процеси.

Інтелектуальні можливості бізнес-процесів підкріплені функціональністю, яку придбала компанія SAP, це продукт Signavio який був придбаний у січні 2021 року.

Вбудовані інструменти та служби

RISE with SAP надає доступ до великої кількості послуг, пов’язаних із керуванням життєвим циклом, аналітикою, підтримкою тощо, про які вам потрібно знати, коли ви переходите на хмарне ERP-рішення, таке як SAP S/4HANA Cloud. Приклади деяких із цих послуг включають допомогу в розгортанні та видалення застарілого коду з ваших попередніх систем SAP, удосконалення процесу постачання, планування бізнес-сценаріїв та інтелектуальне бізнес-проектування.

Шляхи переходу до RISE with SAP

Є кілька способів для компанії як налаштуватися на використання рішення RISE with SAP. Незважаючи на те, що конкретні бізнес-рішення, включені в RISE with SAP, походять від компанії SAP, компанії можуть співпрацювати з іншими вибраними системними інтеграторами, щоб отримати індивідуальну допомогу з впровадження та адміністрування своєї системи.

Консалтингові фірми/системні інтегратори

Є численні міжнародні консультаційні компанії, які зосереджуються на системній інтеграції та співпрацюють із SAP for RISE із впровадженням SAP. До них належать, наприклад інтегратори типу Accenture, Capgemini, Cognizant, Deloitte, EY, Infosys, NTT, та інші.

Торгові посередники

SAP має надійну мережу, яка включає тисячі партнерів, які продемонстрували досвід SAP. Замість того, щоб вимагати від клієнтів працювати безпосередньо з SAP, клієнти можуть співпрацювати з цими партнерами з перепродажу, щоб налагодити роботу SAP, налаштувати пропозицію відповідно до конкретних бізнес-вимог тощо. Багато системних інтеграторів, перелічених у розділі вище, вважаються партнерами SAP. Але ви можете дослідити всю екосистему партнерів як світових так і локальних партнерів в Україні за посиланням: https://partneredge.sap.com/en/welcome.html

Партнери програмного забезпечення

Наразі Microsoft, Google, AWS, Alibaba доступні як хмарні сервіси для використання RISE with SAP, але є можливість для розміщення системи у інших сертифікованих приватних хмарних провайдерів, які вже мають історію розміщення SAP S/4HANA Cloud.

SAP for RISE

Висновок

SAP заявила про те, що вони хочуть стати компанією, яка в першу чергу використовує хмарні технології, і RISE with SAP допомагає подолати багато перешкод з якими стикаються багато існуючих локальних клієнтів і клієнтів SAP ERP. Об’єднавши те, що колись було різнорідним (наприклад, ліцензування та технічне обслуговування) в одну пропозицію, компанія SAP допомагає прокласти шлях до простішого переходу на хмари.

Примітка: У статті, використані матеріали, опубліковані Шоном Феско (Sean Fesko) — старшим координатором з маркетингу SAP PRESS.

Коментарі (0)
Додати коментар
Схожі публікації