телефонуйте

38(050) 966-66-66

Пишіть нам

[email protected]

Як CFO перетворюють ІТ-рішення на можливості для розвитку бізнесу

10.07.2024

ALLOY

S/4HANA

SAP CLOUD

108

Як CFO перетворюють ІТ-рішення на можливості для розвитку бізнесу

Ларрі Сімкокс (Larry Simcox), Директор з маркетингу продуктів – GROW with SAP 

Оригінальну статтю можна прочитати тут.

Роль CFO (фінансового директора) більше не полягає в управлінні фінансами. Це може здатися надто дивним твердженням, але дозвольте пояснити, чому.

За останні кілька років обов’язки CFO кардинально змінилися – з експерта з фінансів та комплаєнсу він перетворився на менеджера з управління ризиками та зацікавленими сторонами, а також на особу, яка приймає стратегічні організаційні рішення. А вміле вирішення дедалі складніших і різноманітніших завдань вимагає різноманітних навичок, що виходять за рамки традиційних компетенцій у сфері фінансів і комплаєнсу.

Примітка Alloy: В багатьох міжнародних компаніях, CFO виконує спеціальні функції аби додавтви організаційному конструкту стабільності і виваженості. Неофіційно фінансового директора часто називають “другою першою особою”. Чому? Тому що таким чином ефективно нівелюються ризики одноосібного управління СЕО (“першою першою особою”), додаючи організації успішності в прийнятті правильних рішень. Як то кажуть, одна голова – добре, а дві – краще. Все це відбувається прозоро і згідно правил і встановлених механізмів. Крім того, фінансовий директор володіє інформацією та розумінням якими активами та потоками забезпечується бізнес, тобто технічною стороною бізнесу, і з іншої сторони володіє фінансовою інформацією та стратегією розвитку. Ця практика не є чимось новим, але не всі українські компанії готові взяти її на озброєння. Тому роль CFO в них часто зводиться лише до оперативного виконання завдань першої особи, нажаль, що не є гарною новиною для організації. Автор цього перекладу працював в міжнародних компаніях, де було реалізовано розподіл обов’язків і взаємний нагляд між CEO і CFO, і може засвідчити, що роль CFO в таких організаціях є стратегічною на рівні з CEO.  

У багатьох організаціях середнього розміру CFO часто здійснюють нагляд за такими далекосяжними корпоративними функціями, як комплаєнс, корпоративне управління, людські ресурси та матеріально-технічне забезпечення.

ей зсув є частиною бізнес-тренду, в якому технології є рушійною силою сучасних інновацій та трансформацій. Як наслідок, від CFO все частіше вимагають, щоб вони керували технологічними стратегіями та вибором постачальників, як агенти організаційних змін, поширюючи свій вплив за межі специфічних фінансових завдань, таких як нарахування заробітної плати та облік витрат.

Така еволюція ролі CFO надзвичайно актуальна при виборі та розгортанні ERP-рішень, особливо у зв’язку з тим, що все більше компаній переходять від локального програмного забезпечення до хмарних технологій. Однак задоволення цього попиту вимагає ділової хватки, стратегічного бачення, технологічної експертизи та вміння співпрацювати з керівниками та колегами по організації.

Примітка Alloy: Так, софт-скіли є необхідними, а не просто бажаними для успішного втілення рішень і побудови власного іміджу CFO. До того ж, всі розуміють, що дуже ймовірний наступний крок в кар’єрі CFO – це, власно кажучі, посада CEO. Відверто, ми зустрічали небагато CEO, які б, розуміючи мега-важливість цифрової трансформації, водночас могли б сформулювати стратегії такої трансформації. Як правило, їм заважає відсутність знань і досвіду у сфері технологій, тому вони делегують ці рішення і покладаються на експертів. І це супер-чудова можливість використати момент людям, які спроможні визначати навігацію (мапу) цифрових трансформаційних кроків! Ну хіба це не унікальний шанс для CFO зробити свій внесок в розвиток організації і стати ключовим (а, можливо, і головним!) агентом стратегічних змін? Диригентом змін.

Цінні ідеї: погляд з іншого кута зору

Відповідальність за бек-офісні функції, такі як управління персоналом та внутрішні операції, зробила CFO кваліфікованими та унікальними в плані впливу на ІТ-рішення. Їхнє бачення, зумовлене занепокоєнням щодо продуктивності працівників, кількості персоналу, дотримання нормативних вимог, аудиту та податкових наслідків, є цінним активом, що сприяє обговоренню питань, які виходять за рамки традиційних функцій та можливостей бухгалтерського обліку та фінансів.

Такий погляд в першу чергу зосереджується на значущих перевагах і зумовлює багатогранний підхід до прийняття рішень в ІТ-сфері. Наприклад, додатки та системи оцінюються на основі зручності використання, впливу на залучення та утримання персоналу, та швидкості впровадження найкращих практик.

Інші фактори включають дружність користувацького досвіду, сумісність з мобільними пристроями, що використовують в організації, та легкість розгортання в масштабах всього бізнесу та в нових регіонах. Що ще важливіше, фінансові лідери ставлять питання, які допомагають забезпечити належне управління ризиками, дотримання нормативних вимог, прогнозування, бюджетування та кібербезпеку при обміні даними з іншими критично важливими системами для виробництва, продажів, операцій, інженерії та управління персоналом.

TechTarget (компанія, яка пропонує маркетингові послуги на основі даних для постачальників бізнес-технологій), в одному зі своїх звітів повідомляє, що компанії, які використовують цей підхід, мають хороші можливості для визначення та вибору хмарної ERP-системи, яка найкраще відповідає їхнім потребам. Це стосується життєво важливих рішень про те, як і де розгортати хмарну ERP-систему, а також про те, на чому зосередити інвестиції – на операційних чи капітальних витратах.

Reality check, який прискорює міграцію на хмару

Обираючи хмарне ERP-рішення, CFO мають у своєму розпорядженні потужний інструмент для прискорення зростання організації: довгостроковий погляд на стратегічні результати впровадження технології. Хмарні рішення пропонують гнучкість і масштабованість, на відміну від локального програмного забезпечення, яке вимагає значних початкових інвестицій і повільних циклів оновлення. Ця гнучкість уможливлює швидку інтеграцію нових функціональних можливостей і передових практик, що дозволяє компаніям швидко адаптуватися до ринкових змін або непередбачуваних збоїв, таких як стихійні лиха.

Крім того, хмарні технології автоматизують багато процесів комплаєнсу, дозволяючи фінансовим департаментам зосередитися на більш тактичних завданнях. Оптимізуючи завдання з комплаєнсу, хмарні рішення надають CFO “пропускну здатність” для вирішення більш широких ризиків, пов’язаних з розширенням бізнесу та інноваційними продуктами. 

Примітка Alloy: Інакше кажучи, хмарні технології, за думкою Ларрі Сімкокса, дозволять зосередитись на більш важливих задачах, до яких, як правило, не доходять руки, бо ж завжди є пожежі, які треба гасити. Якісно нові технології надають нові можливості. Спитайте того, хто пересів з “Жигулів” на “Форд” або “VW”, чи хоче він повернутися в минуле? І це є принциповим питанням: чи хочете ви жити краще, відчувати себе причетними до тенденцій сучасності, бачити, що і ви, і ваші організації готові до майбутнього і відіграють в ньому суттєву роль? Ні, навіть не так: чи створюєте ви своїми сьогоднішніми рішеннями те майбутнє, за яке вам не буде соромно, в якому ви хотіли, щоб жили ваші діти? 

Звичайно у всіх є вибір. Можна кожного року фарбувати “Жигулі” коштовною італійською фарбою, радіти як все гарненько виглядає і … не їздити, бо постійно ламається. А можна піти у майбутнє. 

Буде чесним сказати, що нові системи потребують інвестицій. Нові стратегії потребують інвестицій. Діджиталізація компанії потребує інвестицій. Тому до вибору системи треба ставитися обмірковано і свідомо. Це вибір на роки. Більше про хмарні особливості ви зможете знайти в іншій статті від Алой Консалтинг Приховані ризики неофіційних хмар.  

Однак для того, щоб фінансові директори мали максимальний вплив на прийняття технологічних рішень, їхня участь має бути стратегічною і далекоглядною. Замість того, щоб губитися в дрібницях впровадження та обслуговування, CFO повинні використовувати своє розуміння траєкторії та стратегічних цілей компанії для прийняття технологічних рішень і сприяти співпраці між фінансовим, кадровим, операційним та ІТ-відділами.

Таке інтегральне мислення не лише зміцнює партнерство між бек-офісом та ІТ-відділом. Воно також допомагає забезпечити відповідність технологічних рішень цілям компанії таким чином, щоб сприяти постійному і надійному зростанню, в тому числі спростити злиття і поглинання. Зрештою, CFO беруть на себе ще одну важливу роль: стратегічного архітектора, який керує технологічними рішеннями і підтримує прозору комунікацію із зацікавленими сторонами.

Динамічне партнерство для цифрової епохи, що постійно розвивається

У динамічному середовищі, де технології відіграють провідну роль у розвитку бізнесу, роль CFO зазнала значної еволюції. Але що дійсно відрізняє сучасних фінансових директорів від більшості осіб, які приймають рішення у сфері технологій, так це їхній цілісний погляд на речі, збагачений їхньою залученістю та практичними знаннями про те, як працює компанія.

Ви готові допомогти вашій компанії обрати хмарну ERP-систему, яка найкраще відповідатиме поточним і майбутнім бізнес-стратегіям? Отримайте необхідну інформацію – від розгляду до запитань – у статті TechTarget за підтримки SAP “Посібник для фінансових директорів з вибору правильного партнера з хмарної ERP”

Примітка Alloy: Експерти компанії Алой Консалтинг завжди раді допомогти своїм партнерам розібратися як з принциповими речами, так і з нюансами ERP-систем, які є важливими безпосередньо для їхнього бізнесу. Ми знаємо, що не існує тотожних бізнесів, і можемо допомогти обрати і впровадити те, що потрібно саме вашому.  

Стратегія SAP полягає в тому, щоб допомогти кожному бізнесу працювати як інтелектуальне, стале підприємство. Як лідер на ринку прикладного програмного забезпечення для підприємств, SAP допомагає компаніям будь-якого розміру та в усіх галузях працювати з максимальною ефективністю: Клієнти SAP генерують 87% загального обсягу світової торгівлі. SAP технології машинного навчання, Інтернету речей (IoT) та передової аналітики допомагають перетворити бізнес клієнтів на інтелектуальне підприємство. SAP допомагає людям та організаціям отримати глибоке розуміння бізнесу та сприяє співпраці, яка допомагає їм випереджати конкурентів.

Коментарі (0)
Додати коментар
Схожі публікації