телефонуйте

38(050) 966-66-66

Пишіть нам

[email protected]

Концепція чистого ядра (Clean Core)

03.05.2024

S/4HANA

SAP CLOUD

131

Концепція чистого ядра (Clean Core)

Компанія SAP трошки “втомилась” від складних проектів міграції систем. Причому це відбувається не тільки при переході на нову версію, а також при встановлені оновлень пакетів типу FPS (функціональні нові оновлення) або SPS (сервісні виправлення помилок та безпеки). Як каже Юрій Верба (Business Solution Architect at SAP Ukraine) – люди,не треба лізти своїми лапами у нашу гарненьку “прелЄсть”! І якщо років 10-15 назад нові версії були не частими гостями, то тепер, коли хмарні рішення оновлюються раз у квартал або півріччя, це стає проблемою. А все чому? Тому що розробники та консультанти з напрямків, особливо останні, або не дуже знають функціональність, або обирають шлях мінімізації проблем впровадження, а точніше перенесення та відкладання цих проблем на майбутній час, виходячи з того, що зараз я впроваджую, а оновлювати буду точно не я, а тому хай це вирішують наступники. Таким чином, на етапі впровадження, в систему вноситься дуже багато модифікацій стандартного коду, а іноді, навіть, йде злам стандарту, що фактично або унеможливлює або суттєво ускладнює подальші оновлення. Взявши до уваги ці  проблеми, компанія розробник запропонувала нові підходи до впровадження, які включають в себе концепцію чистого ядра (Clean Code).

Концепція «Чисте ядро» стосується підтримки основної системи клієнта якомога чистішою від будь яких розробок. Якщо цього не притримуватись, то це призводить до проблем з оновленням програмного забезпечення через проблемний спеціальний Z-код. Без оновлень клієнти не зможуть скористатися новими функціями, створеними SAP для своїх систем.

Концепція чистого ядра (Clean Core)

Використання чистої основної системи дозволяє адаптувати системний ландшафт до мінливих бізнес-вимог і використовувати нові можливості найскоріше, як тільки вони будуть доступні за допомогою хмарних розширень та інтеграцій. Щоб продовжувати підтримувати систему з чистим ядром, потрібне надійне управління кожним технічним виміром.

Методологія RISE with SAP розроблена щоб залучити клієнтів для переходу у хмару з чистим ядром. По-перше, на початку проекту, технологія RISE with SAP Adoption Framework надається клієнту щоб допомогти зрозуміти, як може виглядати його майбутній шлях в хмару, перш ніж буде прийняте рішення про перехід. Великі клієнти часто працюють з різними партнерськими організаціями для різних частин проекту впровадження. Для малих і середніх організацій більш звично працювати з одним або двома партнерами для всього проекту. RISE with SAP Adoption Framework визначає, як партнери будуть працювати разом із замовником і різними ролями в SAP від початку проекту до його закінчення. Метою є вирівнювання очікувань усіх зацікавлених сторін.

Коли починається проект впровадження, співробітник SAP призначається експертом із впровадження (Embedded Launch Onboarding Expert), та виконує функції навчання команди проекту клієнта стратегії “чистого ядра”, методології RISE with SAP і важливості використання SAP Cloud ALM (Application Lifecycle Management) для керування завданнями проекту впровадження. під час впровадження та наступного моніторингу всіх підключених систем після запуску. Також, цей експерт працюватиме з клієнтом, щоб підтримувати систему SAP Cloud ALM та налаштувати проект впровадження за допомогою методології RISE with SAP.

Впродовж реалізації проекту впровадження, партнери повинні дотримуватися завдань і контролювати результати які перелічені у методології Activate, щоб переконатися, що всі заходи впровадження коректно завершені на кожному етапі проекту. Удосконалення RISE with SAP методології до існуючої дорожньої карти SAP Activate включає наступне кроки:

  • Clean Core Q-Gates – контрольні точки, які виникають наприкінці кожного етапу впровадження та додатково підкріплюються завдяки проактивним зустрічам з контактним представником SAP.
  • Clean Core Reports – звіти які створюються за допомогою SAP Cloud ALM і охоплюють ключові результати для оцінки дотримання кожного параметра “чистого ядра”. Керівники проектів зі сторони  партнерів та клієнта заповнюють звіт на кожній контрольній точці Q-Gate Clean Core.
  • Clean Core Runbook – процес який вимірює фактичну продуктивність за допомогою контрольного журналу в порівнянні з KPI (ключовими показниками ефективності) плану успіху в дотриманні “чистого ядра”, зокрема це включає наступні дані:
    • Inventory of enhancements: задокументований перелік модифікацій/удосконалень.
    • Governance model: вказівки щодо вдосконалення процесів управління, ролей і обов’язків, а також стратегії даних.
    • Prioritization Method: метод визначення пріоритетів для впровадження рекомендацій.
    • Keep clean: Зменшення кількості невідповідних елементів, таких як спеціальний код, перевірки якість даних, інтеграція тощо
  • RISE Methodology Report – звіт який є звітом про стан проекту, та який демонструє відповідність проекту впровадження параметрам “чистого ядра”.

Щоб спонукати клієнтів до підтримки концепції чистого ядра, компания SAP створила програму, яка вимірює чистоту ядра клієнтських систем і чим чистіше ваша система, тим більше бонусних балів (а фактично грошей) нараховується клієнту. Потім ці бали можна використовувати для оплати послуг або закупівлі іншого ПЗ компанії SAP.

#SAPUkraine

Коментарі (0)
Додати коментар
Схожі публікації